Вечното српско дерби се игра во Евролигата, специјални се квотите во Супер типот за победа и на Ц. ѕвезда и на Партизан (Фото)

По вторпат во историјата и оваа сезона вечните српски ривали Црвена ѕвезда и Партизан ќе играат дерби-меч во Евролигата, а со Супер типот на Sport Life можете да бирате меѓу две варијанти со специјални квоти за овој меч.

За победа на Црвена ѕвезда коефициентот е 1.65, а црвено-белите ќе бидат домаќини, додека коефициентот за триумф на Партизан е 2.85.

Во фокусот во понудата од 16 натпревари е и ракометното полуфинале на Мундијалот меѓу Шпанија и Данска.

Двојниот актуелен светски првак Данска е апсолутен фаворит и коефициентот во Супер типот за нивна победа е 1.33.

Третиот меч, што е исклучително привлечен, е дербито во ФА купот меѓу Манчестер сити и Арсенал.

Двете екипи се големи конкуренти за титулата во Премиер лигата, но денеска се игра меч во националниот Куп на Англија.

Тука имате избор од пет различни варијанти за игра, сите со зголемени квоти во Супер типот на Sport Life.

Во понудата има уште многу фудбал, кошарка, ракомет, хокеј на мраз, па може да си изберете ваш џокер за поголеми добивки на тикетите уплатени во Sport Life.

 

- Оглас -

Најнови вести