Велеше дека не никогаш би играл за Партизан, ни за 5 милиони долари, а денеска потпиша за Црно-белите

Францускиот центар Матијас Лесор, кој денеска стана член на белградскиот Партизан, ги разгоре страстите во Србија бидејќи не само што станува збор за некогашен играч на Црвена ѕвезда, туку додека го носеше црвено-белиот дрес, го навредуваше Партизан.

Лесор во сезоната 2017/2018 играше за Ѕвезда и тогаш тврдеше дека никогаш не би заиграл за нивниот градски ривал, дури ни за плата од 5 милиони долари. Но, времињата се сменија.

- Оглас -

Најнови вести