Вердаско не трпи порази (Видео)

Ферандо Вердаско загуби од Нишиока на АТП-турнирот во Шенжен, а се посрамоти со инцидентот за време на мечот. Во еден момент, во излив на бес му се развика на едно од момчињата крај теренот.

Вердаско бараше веднаш да му биде донесена крпата, па нервозно му покажуваше на момчето дека треба многу побрзо да реагира. Публиката го осуди гестот на Шпанецот и го исвирка.

 

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”en” dir=”ltr”>Fernando Verdasco berating a ball boy for being slow with the towel is disgusting. <a href=”https://t.co/HQBYOEOKzq”>pic.twitter.com/HQBYOEOKzq</a></p>&mdash; Jeff Eisenband (@JeffEisenband) <a href=”https://twitter.com/JeffEisenband/status/1046081004904108033?ref_src=twsrc%5Etfw”>September 29, 2018</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

 

 

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести