Веселин Вујовиќ: Од ЕХФ очекував глупост, им успеа дури и да се надминат

Поранешниот тренер на Вардар и еден од најдобрите ракометари на сите времиња вели дека одлуката што ги осакати Вардар и Македонија е невиден преседан.

Слични вести...