Вештерките на Пипо се подготвени за прослава – Вечерва можат да летнат кон Серија А

На Беневенто му треба само еден бод против Јуве Стабија за да си осигури враќање во Првата италијанска лига, а може да израмни рекорд старт 42 години.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *