Вест Хем го нокаутираше Манчестер јунајтед

Вест Хем со головите на Фелипе Андерсон, автоголот на Линделоф и Марко Арнаутовиќ, дојде до триумф од 3:1 против фаворитот Манчестер јунајтед, зголемувајќи ја кризата во клубот во кој има отворена поделеност меѓу играчите, а во центарот е тренерот Жозе Мурињо.

„Чеканите“ беа заглавени на дното на табелата, но во последните три кола иако играа со Евертон, Челзи и Јунајтед, собраа 7 бода. Во меѓувреме, му дадоа 8 гола на Маклсфилд во Купот, па веќе нема најави за разделба со тренерот Мануел Пелегрини.

Манчестер има само 10 бода после седум кола, што е најлош учинок во оваа фаза во Премиерлигага од 1990 година наваму, и уште во септември може да се прости од титулата.

- Оглас -

Најнови вести