Вестбрук е кошаркарски мајстор, но направи акција која стана „вирална“ во САД (ВИДЕО)

Нема потреба да се трошат зборови за квалитетите на Расел Вестбрук.

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс има голем број успеси во неговата кариера, но на средбата против Минесота ја режира една од најсмешните акции откако украде една топка.

Вестбрук ја имаше топката во своите раце, додека Леброн трчаше покрај него, во меѓувреме Џејмс се сопна од противничкиот играч, додека Вестбрук се обиде сам да ја заврши акцијата, а сето тоа заврши катастрофално.

Сепак, Лејкерси на крајот се радуваа на победата од 108:103.

- Оглас -

Најнови вести