Везув доцна експлодираше, ремизираа Наполи и Рома

Наполи и Рома одиграа одличен дерби меч во Серија А, а на крајот двете екипи освоија по еден бод со по еден постигнат гол.

Поведоа гостите со погодокот на Ел Шарави во 14. минута и до финишот на мечот беа на прагот на третата победа по ред на „Сан Паоло“.

Сепак апсолутната доминација на Наполи во второто полувреме со израмнувачки гол ја круниса Дријс Мертенс во 90. минута. Доцна експлодираше Везув и немаше време за победнички гол на домаќините, кои беа фаворити за освојување на трите бодови.

Рома остана непоразена во Неапол четврта година по ред, а Наполи сега заостанува за шест бодови зад лидерот и актуелен шампиин Јувентус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести