Викаше „гоооол“ и го изрешета: Поминаа 26 години од убиството на Ескобар, фудбалерот кој со живот плати затоа што си даде автогол

Најтрагичниот автогол во историјата на фудбалот беше на Светското првенство во САД 1994 година.

Слични вести...