Вилјареал ја продолжи голготата, и Ваљадолид ја освои „Естадио де ла Керамика“

Вилјареал ја продолжи голготата што трае од мај на својот стадион „Естадио де ла Керамика“ и повторно претрпе пораз, вечерва од Ваљадолид.

Леонардо Суарес со гол во второто полувреме ја потопи популарната „жолта подморница“, а домаќините немаа ниту среќа. Морено промаши пенал во финишот, а потоа не им помогна ниту долгото судиско продолжение од 7 минути.

 

- Оглас -

Најнови вести