Винисиус има пет гола на четири меча против Ливерпул, супер квота и вечерва да даде гол!

Винисиус Жуниор на четири меча против Ливерпул во Лигата на шампионите има пет гола и една асистенција, па Бразилецот ќе биде една од главните опасности по голот на Црвените и вечерва, во реванш-дуелот од осминафиналето.

Во Специјалниот сингл на Sport Life, квотата за Вини да постигне гол кога било во текот на мечот е 2.50. Квотата за Винисиус да биде стрелец на првиот гол е 6.00. Тој и Карим Бензема на првиот меч на „Енфилд“ дадоа по два гола, а за вечерва во Мадрид да има двопен стрелец, квотата е 3.00.

Може многу добро да се заработи ако погодите дека ќе падне гол во првите 15 минути, нешто што се случи на првиот меч, кој заврши 5-2 за Реал.

Во Специјалот се и другите нестандардни игри, како број на удари во рамки на гол и вкупно шутеви, како и шутеви на секој тим посебно, пенал, црвен картон, број на корнери, корнери во прво полувреме, број на жолти картони, офсајди, фаули…

Примамливи квоти има и за играта „Што ќе се случи прво“, а како опции се нудат аут, фаул, гол аут, корнер, офсајд и гол. Може да се обложите и на начин на прв гол, дали голот ќе падне со шут со нога или глава, од слободен удар, од пенал, можеби автогол.

- Оглас -

Најнови вести