Вистински зимски Супер тип: Почнува и завршува со хокеј на мраз, шлаг на тортата е да се игра на победа на Македонија (Фото)

Вистински зимски Супер тип има во Sport Life со јануарска понуда од 16 натпревари што почнува и завршува со хокеј на мраз, а стандардно за првиот месец во годината има и ракометни мундијалски натпревари.

Меѓу нив е и најинтересниот за нас, од 18 часот, кога играме со Мароко во Президент купот.

Според коефициентите, сме фаворити, а за победа на Македонија квотата во Супер типот е зголемена и изнесува 1.50.

Во понудата има уште ракометни натпревари од Светското првенство во Полска и Шведска, потоа и врвен тенис на Отвореното првенство на Австралија, кошарка и многу фудбал во интерсен микс на различни спортови и дуели со зголемени квоти.

 

- Оглас -

Најнови вести