Вистинско ремек дело во Баскија: Берчиче буквално ја „сликаше“ одбраната на Мајорка (Видео)

Фудбалерот на Атлетик Билбао, Јури Берчиче, со фантастичен погодок го отвори резултатот на дуелот против Мајорка уште во третата минута. Одлична перцепција на играта, но и координацијата во прсторот беа клучни за овој погодок, а одбраната на гостите, но и голманот останаа немоќни.

Вистинско ремек дело на баскиецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести