Владетелот на Италија, Кнезови и Кралеви во Квотите на денот

Трите квоти на денот коишто за денеска ги предлага обложувалницата Sport Life прават вкупен коефициент од 11 и тоа е шанса да се направи солиден добитен тикет.

Првиот предлог е да се одигра Т1 1+I&1+ на мечот меѓу Интер и Торино од италијанската Серија А. Квотата за оваа игра е 2.10. Актуелниот првак е разигран во последно време и секако може да даде барем по еден гол во двете полувремиња.

Вториот предлог е дека на дуелот Монако – Рен ќе има барем еден гол во првото полувреме и најмалку три погодоци на целиот меч од францускиот шампионат. Квотата за оваа игра во Sport Life е 2.45.

Третиот меч од Квоти на денот носи и најголема квота од 2.45. Станува збор за историското дерби во Ла Лига меѓу Атлетик Билбао и Реал Мадрид. Тука предложената варијанта е да се одигра дека Реал нема да загуби, но дека и двата тима ќе дадат гол. Ова се две од трите најцврсти одбрани во шпанската лига, но мотивацијата ќе биде голема и можно е да има голови.

- Оглас -

Најнови вести