Владетелот на колена пред првиот светски рекет – Ѓоковиќ против Циципас ќе се бори за пехарот на Ролан Гарос(видео)

Ѓоковиќ тргна со негатива по првиот сет, па ги освои наредните три и го исфрли бранителот и големиот ривал, Рафаел Надал

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *