Во 99,9% од случаите Салах погодува од оваа позиција, но не и сега (видео)

Мо Салах од оваа позиција би погодил без сомнежи, меѓутоа шутот на Египќанецот заврши во горниот дел од трибините. Ливерпул наместо да поведе со 2-0 против Барнли, не ја искористи златната шанса, по што следуваше казна на другата страна.

Џеј Родригес израмни на 1-1 на дваесетина минути до крајот на мечот кој се игра на „Енфилд“.

Liverpool vs Burnley Jay Rodriguez goal 1-1 from soccer

- Оглас -

Најнови вести