Во БиХ со трактори се чисти снег пред натпревар (Видео)

Фудбалерите на Вележ од Мостар со 3:0 ја совладаа Слога Добој во осминафиналето од Купот на Босна и Херцеговина, а своја увертира пред натпреварот имаше снегот.

Имено, стадионот„Др. Милан Јелиќ“ во Модриќа беше прекриен со снег, а луѓето задолжени за санирање на теренот одлучија да го тргнат со трактори.

 

- Оглас -

Најнови вести