Во фокусот се победи на фаворитите, а петте меча носат вкупна квота од 70!

Петте меча кои денес се дел од Квотите на денот се мечеви од Лигата на Европа и Конференциската лига на УЕФА. Примамливо делуваат сите комбинации, а ако решите да ги одиграте сите пет на еден тикет, ќе добиете вкупен коефициент од 69.89.

Феенорд е домаќин на Штурм и холандскиот тим е голем фаворит за победа. Токму затоа играта е победа на домаќините, и тоа барем со три постигнати погодоци во мрежата на Штурм, што носи коефициент од 2.55.

И Монако не треба да има проблеми против Ференцварош, па затоа комбинацијата 1&3-5 е примамлива за квота од 2.45.

Црвена ѕвезда гостува кај Трабзонспор, а тука има интересна игра шампионот на Србија да постигне еден гол во второто полувреме. За Т2 1+ второ квотата е 1.95.

Шериф и Манчестер јунајтед ќе играат дуел кој треба да има голови, па опцијата е 1+I и 2+II, што носи коефициент од 2.25. Рома никако не смее да си дозволи кикс против Хелсинки, а играта 1-1&2+II е со одлична квота од 2.55.

- Оглас -

Најнови вести