Во Формула 1 трката во градот на два континенти, на Хамилтон ќе му треба чудо за победа

Тактиката на Мерцедес и временските услови може да бидат клучни фактори, Ферстапен е фаворит затоа што првакот стартува како 11-ти.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *