Во Квотите на денот покрај мега пресметките во ЛШ има и кошарка

Петте натпревари што денеска се дел од Квотите на денот на Sport Life доколку ги одиграте на еден тикет заедно, ќе добиете вкупен коефициент од 77.79.

Тука се двата фудбалски спектакли во Лигата на шампионите, а во Квотите на денот има е еден кошаркарски натпревар.

Црвена звезда ја продолжува битката за плејофот во Евролигата иако шансите не се најсјајни. Црвено-белите вечерва играат против европскиот шампион Анадолу Ефес кој не игра според очекувањата, и имаат голема предност, ќе играат пред своите верни навивачи. За играта „кец во кец“ квотата изнесува 3,00.

Партизан нема победа во последните три натпревари, беше елиминиран од Лигата на конференции, а доживеа и пораз во вечното дерби, со што победата е единствена опција денеска против Колубара. За играта Црно-белите да постигнат барем еден гол во првото полувреме и најмалку три на целиот натпревар, квотата е 2,15.

Селтик се наоѓа на добар пат да освои нова титула во шкотската Премиер лига, има девет бода предност пред Ренџерс и вечерва е голем фаворит во дуелот со Хартс. За играта „кец во кец“ и натпреварот да заврши со три до шест постигнати голови, квотата е 2,20.

Последните два предлози се од Лигата на шампионите и мега пресметките Баерн – ПСЖ и Тотенхем – Милан.

За натпреварот на „Алијанц арената“ предлогот е да се одигра Т12+&ГГ и квотата за оваа игра е 2,15. Квота од 2,55 за натпреварот меѓу Тотенхем и Милан се добива за играта двата тима да постигнат гол или во прво или во второ полувреме.

- Оглас -

Најнови вести