Во највредниот тим на светот, нема место за Меси, Роналдо, Нејмар, Бензема… (Фото)

Според проценката на „Трансфермаркт“, највредниот фудбалски тим на светот вреди над 1,1 милијарди евра, а во најскапиот тим нема големи искусни ѕвезди кои би заслужиле место во идеалниот тим, но не вредат толку поради возраста.

Убедливо највозрасен во најскапиот тим е голманот Тибо Куртоа кој има 30 години, а Белгиецот е и најефтин.

Најскапиот тим на светот изгледа вака: Куртоа, Гвардиол, Рубен Диаш, Де Лихт, Педри, Белингам, Мусиала, Фоден, Винисиус, Мбапе, Халанд.

- Оглас -

Најнови вести