Во НБА-лигата вечерва се играат три „сигурици“ во кои однапред се знае победникот (Фото)

Вечерва по полноќ во кошаркарската НБА-лига се играат четири натпреаври, а според квотите во Sport Life, на првите три меча треба да победат домаќините, додека на оној меч кој почнува последен, помеѓу Сакраменто и Кливленд, фаворити на хартија се гостите.

Во Sport Life може да се обложите на некоја од многуте игри, а тука е и листата од 29 играчи за кои треба да погодите колку ќе бидат расположени за поентирање и дали ќе ја надминат бројката која е зададена како граница.

Најефикасна вечер се очекува од Јанис Адетомумбо, Донован Мичел, Џејсон Тејтум и Демиен Лилард, а можеби имате и некој друг фаворит за којшто верувате дека ќе одигра поефикасно од очекувањата или дека ќе потфрли, па ќе типувате на минус поени.

- Оглас -

Најнови вести