Во НБА се очекува гостите да доминираат, дури 45-мина играчи во понудата „плус-минус“ поени

Осум меча се на најновата понуда во НБА-лигата, а може да се очекува ова да биде вечер во која гостинските екипи ќе доминираат. Далас е фаворит за победа на теренот во Вашингтон, а Милвоки треба да победи во Торонто. Речиси и да нема дилема дека Кливленд ќе се радува на теренот кај Портланд, кој има четири порази по ред.

Во понудата на Sport Life има и дури 45-мина кошаркари кои ќе бидат дел од понудата за „плус-минус“ поени. Лука Дончиќ да биде во плус треба да постигне барем 30 поени, а Кајри Ирвин е на границата од 25,5 поени.

Јанис Адетокумбо е на највисока граница од 30,5 поени, а првата ѕвезда на Аталанта, Тре Јанг, е на 25,5 поени.

- Оглас -

Најнови вести