Во Реал Мадрид се сигурни дека Белингам нема да игра против Македонија

Повредата на рамото на Џуд Белингам поради која не можеше да игра за Реал Мадрид на претходните два меча со Брага и Валенсија, најверојатно ќе го спречи да игра за англиската репрезентација на дуелите со Малта и Македонија.

Најверојатно нема да се ризикува со него за мечевите кои на Англичаните не им се од пресудно значење.

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти, ја коментираше ситуацијата на Белингам кој сезонава е во страшна форма.

„Тој в понеделник ќе оди во Англија, ќе биде прегледан од докторот на репрезентацијата и очекуваме да се врати во Мадрид. Штом не можеше да игра за Реал Мадрид, јасно е дека не може да игра ни за националниот тим. Верувам дека по завршувањето на репрезентативната пауза, ќе може да се врати на терен“ – рече Анчелоти.

Следен меч на Реал е гостувањето кај Кадис на 26-ти ноември, а три дена подоцна го пречекуваат Наполи.

- Оглас -

Најнови вести