Во ритамот на „Бисер балкански“, Фалангата упати порака до ракометарите (Видео)

Атмосферата пред мечот на Македонија против Црна Гора е феноменална. Македонските навивачи во Дебрецин им испратија порака до ракометарите скандирајќи „Сакаме победа“, со звуците на безвременскиот хит „Бисер Балкански“.

Се заигра дури и традиционалното македонско оро. Едноставно нашите навивачи уште еднаш покажаа зошто се најдобри во цела Европа. Секогаш расположени и вистински амбасадори на Македонија.

- Оглас -

Најнови вести