Во Ѕвезда се чудат како игра ПСЖ: Многу беа брзи, нивниот пресинг беше фантастичен

Црвена ѕвезда ја почувствува силата на 800 милиони евра вредниот тим на Пари Сен Жермен. Францускиот првак на дуелот во Париз победи со убедливи 6-1. Нејмар даде хет-трик, од кои два погодоци беа постигнати од слободен удар.

По мечот, тренерот на Црвена ѕвезда, Владан Милојевиќ, ги кажа своите импресии.

„Разликата во класи беше видлива. Ова е големо искуство за нас. Ова е топ ниво. Лига на шампиони, а игравме против екипа која е фантастична. Импресиониран сум од нивниот пресинг и ќе се обидеме да научиме нешто од овој пораз. Многу беа брзи играат фантастично“, рече тренерот на Црвена ѕвезда, Владан Милојевиќ.

- Оглас -

Најнови вести