Волкановски ја крштеваше ќерка му во македонска православна црква во Австралија (Фото)

Ултимејт фајт шампионот со македонско потекло, Александар Волкановски, ја крштеваше својата трета ќерка во македонска православна црква во Австралија.

Александер Велики и сопругата Ема имаат три ќерки, Аријана, Арли и Реин. Најмалата Реин е родена во 2023 година и таа беше крштевана во православна црква.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести