Волците имаат заби и за Премиерлигата

Вулверхемптон ја забележа втората победа, откако се вфрати во Премиерлигата и со голот на Раул Хименез славеше против Барнли.

Мексиканецот погоди во 61. минута и ја круниса иницијативата на популарните „Волци“. Вулверхемптон имаше повеќе шанси, доминираше, но и голот на Хименез беше доволен за три бода.

Ова е прва победа на Вулверхемптон против Барнли по цели 9 години и триумфот од 2:0 во 2009 година.

Моментно по пет кола „Волците“ се на деветтата позиција со 8 бодови, а Барнли е претпоследен со само еден бод.

- Оглас -

Најнови вести