Возбудлива ноќ во НБА лигата, во Sport Life има и 50-тина кошаркари за играта “плус-минус“ (Фото)

Вечерната понуда во НБА лигата нуди девет натпревари, кои денес ќе започнат малку порано од вообичаеното. Првиот натпревар започнува во 21 часот, а ќе се сретнат Бруклин и Филаделфија.

Екипата на Торонто е најголем фаворит од домашните екипи во вечерната понуда со квота за победа од 1.33 во понудата на Sport Life. Кај гостите голем фаворит со слична квота од 1.32 е Бостон во дуелот против Мемфис.

Според квотите најголема неизвесност се очекува на натпреварот помеѓу Далас и Сакраменто. Квотата за победа на домашните е 1.95, додека за гостите 2.06.

Во богатата понуда на Sport Life има и 51 кошаркар за најпопуларната игра кога станува збор за кошарката, “плус-минус“.

- Оглас -

Најнови вести