Возбудувањата од ЕП, но и скандиваскиот фудбал се добитната комбинација за денес (Фото)

6707 Романија – Украина (15:00)

Репрезентациите на Романија и на Украина се очекува да одиграат тврд и неефикасен натпревар, со оглед на тоа дека секој освоен бод може да значи и пласман во следната фаза, односно во осминафиналето. Романија на последните два меча пред Европското првенство одигра без голови, 0-0, додека од нула до два гола играше на четири од последните пет натпревари.

Предлог тип: 0-1I&0-1II (2.11)

 

6708 Белгија – Словачка (18:00)

Белгија е апсолутен фаворит за победата против Словачка и се очекува да забележи сигурна победа во ефикасен натпревар. Овие две селекции имаат одиграно само три меѓусебни натпревари. Еднаш победила Белгија, во 2013 година со 2-1, додека двапати било нерешено со идентични 1-1, во 2002 и 2006 година. Белгијците во овој натпревар влегуваат со серија од 15 натпревари без пораз.

Предлог тип: 1 & 1+I&1+II (2.25)

 

6709 Австрија – Франција (21:00)

Репрезентацијата на Франција е голем фаворит против Австрија, но она што треба да се одигра денес се головите. Очекувањата се дека мечот ќе биде ефикасен и ќе изобилува со голови. Два од последните три натпревари на Австрија завршуваа со 3+, а таков ефект има и селекцијата на Франција.

Предлог тип: : 1+I&3+ (1.87)

 

2835 Волеренга II – Тромсдален (17:00)

Втората екипа на Волеренга е убедливо на последното место во третата норвешка лига без бодови по 10 првенствени кола и дури со 32 примени гола, или малку повеќе од три по натпревар во просек. Токму затоа Тромсдален е голем фаворит за убедлива победа, која ќе му донесе бодови за искачување на третата позиција на табелата само со поен помалку од второпласираниот.

Предлог тип: 2-2 & 3+ (1.79)

 

2628 Трелеборгс – Браге (19:00)

Во дерби-дуелот од средината на табелата во втората шведска лига помеѓу Трелеборгс и Браге се очекува цврст, но и не многу ефикасен меч. На првенствените натпревари на овие две екипи во просек паѓале по околу два гола, па играта од еден до три гола и во двете полувремиња е најсоодветна за овој натпревар. Во меѓусебните дуели на четири од последните пет биле постигнувани најмалку по два гола.

Предлог тип: 1-3I&1-3II (1.83)

- Оглас -

Најнови вести