Вознемирувачко: Кулибали колабираше на терен и почна да се тресе, лекарите успеаа да го спасат (Видео)

Дуелот меѓу Ал Рајан и Ал Вакрах во првенството на Катар не се доигра, поради еден немил настан. Пред крајот на првото полувреме, гостинскиот играч Усман Кулибали колабираше на теренот, а медицинските екипи брзо реагираа и успеаа да го спасат.

Кулибали падна пред својот гол и веднаш започна да се тресе, што беше шокантно за сите на теренот. Веднаш реагираа лекарите на двата тима и беше започната реанимација.

Неколку минути подоцна, на стадионот во Доха пристигна и Брза помош и интернационалецот од Мали беше пренесен во болница. од клубот Ал Вакрах стигна информација дека Кулибали се чувствува добро, но дека ќе биде задржан во болница на дополнителни прегледи.

Поради овој немил настан, фудбалерите на двата тима едноставно не беа во состојба да го продолжат мечот.

- Оглас -

Најнови вести