Враќањето на Касемиро и неверојатниот Бензема нудат две сигурици во Специјалниот сингл

Од 21 часот нè очекува нова епска битка меѓу Реал Мадрид и Манчестер сити, каде што првакот на Англија доаѓа со еден гол предност (4:3).

Вечерва Реал ќе биде посилен за Касемиро и Начо, а враќањето на Бразилецот значи поголема жестина во средината на теренот, па така зголемена е и веројатноста за поголем број жолти картони.

Специјалниот сингл на Sport Life нуди граница од 2.5 жолти картони за Реал Мадрид на оваа средба, а коефициентот е одличен и изнесува 1.85.

Кова во нападот го имаше неверојатниот Карим Бензема, тоа значи и речиси загарантиран гол во мрежата на Едерсон.

За Французинот да даде еден гол во текот на средбата, има коефициент од 1.90, додека за прв стрелец на мечот има квота од точно 5.00.

Коефициентот за повеќекратен стрелец на овој меч изнесува 2.50, нешто што исто така треба да се земе предвид. Целата денешна понуда за обложување можете да ја пронајдете на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести