Вредеше да се чека најголемото англиско дерби – Петица на Жота, шест гола и победа на Ливерпул (Видео)

Атрактивен меч одиграа двете најтрофејни екипи од втор обид по одложувањето пред 11 дена, а гостите од Ливерпул славеа на „Олд Трафорд“ со 4:2.

Слични вести...