Вреди да се одигра на точен резултат и сè „мириса“ дека оваа средба од Бразил ќе заврши нерешено

Фудбалските натпревари од Бразил се познати по малиот број на погодоци, но и нерешените исходи.

Такво нешто се очекува и од средбата која што е закажана за Сеара и Сантош од Серија А лигата која што е закажана за 21:30 часот, а едноставно се „мириса“ дека ќе има делба на бодовите.

Домаќините на три едноподруго средби на свој терен играат нерешено (1:1, 0:0, 1:1), додека Сантош, пак има само едно реми на петте гостувања, но има еден интересен податок.

Последните две меѓусебни средби на овие екипи завршиле со резултат 0:0, а така да биде и вечерва во Sport Life има квота од точно 7.00, додека за нерешено, пак истата изнесува 2.95.

 

- Оглас -

Најнови вести