Вториот гол на Баерн Минхен покажа колку е убав фудбалот кога го играат мајстори (ВИДЕО)

Баерн Минхен води со 2:0 против Интер на „Сан Сиро“ и со тоа најверојатно ја реши дилемата околу победникот.

Додуша, станува збор за автогол на Данило Д’Амброзио, но акцијата која што ја направија Сане и Коман покажува колку е убав фудбалот кога го играат мајстори.

Со неколку додавања на прва, тие ја изиграа одбраната на домаќините и го најдоа патот до мрежата на Онана.

- Оглас -

Најнови вести