Вучиќ очекува и Македонците да навиваат за Србија против Бразил

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, очекува од Регионот да навива за Србија на Мундијалот, а меѓу нив се и Македонците.

Популарните Орли вечерва од 20 часот ќе го почнат настапот на Светското првенство со дербито против Бразил.

Кариоките се меѓу главните фаворити за титулата, но и Србија има одлична репрезентација, па се очекува спектакуларен меч.

Премиерниот од оваа група заврши со победа на Швајцарија од 1:0 против Камерун.

„Очекувам и нашите браќа Македонци да навиваат за Србија, како што ние навиваме за нив кога играа на Европското првенство“, рече претседателот на Србија.

 

- Оглас -

Најнови вести