„Заглавени“ се на гол-гол и 3+, а Sport Life има примамлива квота

Натпреварите од пониските англиски лиги секогаш биле едни од најинтересните за обложување во Sport Life.

Без разлика дали има голема или нема воопшто никаква понуда, играчите секогаш знаат да ги распознаат интересните дуели од Чемпионшип, па сè до конференциските лиги.

Денеска од 16:00 часот ќе се соочат екипите на Кембриџ јунајтед и Портсмут во рамките на 26-тото коло од Лига 1.

Интересно е што кога играат овие екипи, има голеада, односно на последните седум натпревари, дури шест завршиле со популарната игра гол-гол и 3+, а квотата за да се повтори такво нешто е 2.50.

За тие што сакаат „посигурни“ игри, тука е 3+, кој што е вреднуван со коефициент од 2.08.

ПОСЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ

Портсмут – Кембриџ 1:2

Портсмут – Кембриџ 2:1

Кембриџ – Портсмут 0:1

Портсмут – Кембриџ 2:1

Кембриџ – Портсмут 1:3

Кембриџ – Портсмут 2:6

Портсмут – Кембриџ 2:1

- Оглас -

Најнови вести