Загревањето е со тенисот, а кулминацијата е на фудбалскиот терен, квотите се супер зголемени

Денешната понуда на Супер типот во Sport Life започнува со пет тениски пресметки, а потоа доминира фудбалот, меѓу кои се „меша“ и една кошарка. Во светот на тенисот во центарот на вниманието е Вимблдон, а на петте понудени дуели, за победи на фаворитите квотите се движат од 1.42 до 1.60.

Од кошарката, тука е мечот меѓу Полска и Финска во квалификациите за пласман на Олимписките игри. Полјаците се во улога на фаворити и квотата за нивна победа е 1.60.

Од фудбалот, има многу клупски пресметки од Европа, а овојпат има и полноќна понуда со четири фудбали од „преку океанот“.

- Оглас -

Најнови вести