„Зајди, зајди“ како мотивација за медал (Видео)

Веста дека Александра Агиурџукулезе од Италија освоила бронзен медал на Светското првенство во ритмичка гимнастика немаше да има место во главните спортски вести во нашата земја, но 17-годишната гимнастичарка својот настап го имаше со песната „Зајди, зајди“.

Фантастичната кореографија која ја направи Александра со координација на движења во ритамот на „Зајди, зајди“, ги примора судиите да и дадат добри оценки, и таа заврши на третото место на шампионатот во Софија, иако во квалификациите беше осма.

Оваа гимнастичарка е родена во Романија, а живее во Италија.

Погледнете како изгледа и звучи комбинација од „Зајди, зајди“ и ритмичка гимнастика:

https://www.youtube.com/watch?v=OE5xgIZJ-_w

- Оглас -

Најнови вести