Специјалите на Sport Life се хит, замислете си игра, има сè што ќе посакате од Мундијалот во Катар (Фото)

Специјалите што ги подготви Sport Life се хит и буквално нудат се што можете да замислите да одиграте, сингл или како комбинација на тикет на натпреварите од Мундијалот во Катар.

Еден меч веќе е почнат, Велс и Иран веќе го играат првиот меч од второто коло по групи, но сè уште имате можност да одиграте безброј игри од преостанатите три натпревари, за кои Sport Life има подготвено Специјален сингл за секој меч посебно.

Има сè, и кој ќе биде стрелец, интервал на голови, пенали, црвени картони, вкупно картони, корнери, удари на гол, на кој начин ќе биде постигнат првиот гол, а дури можете да се обложувате која репрезентација прва ќе направи замена, почнувајќи од мечот меѓу Катар и Сенегал, што се игра од 14 часот.

И двете репрезентации во првото коло не дадоа гол, а беа поразени со по 0:2 од Еквадор и Холандија, па сега имаат шанса за сефте голови.

Кај Сенегалците главен фаворит за прв стрелец е Дија со коефициент 5.50, а кај домаќинот и организатор на шампионатот, Катар, топ-фаворит за прв да даде гол на мечот е Акрам Аиф со коефициент 11.

Може да се игра и на стрелец на мечот во ко било период од играта, а и да се комбинира стрелец со победа на Катар или Сенегал.

Истата понуда со идентични игри, но секако со различни фудбалери, ја има и за дуелите меѓу Холандија и Еквадор од 17 часот и меѓу Англија и САД од 20 часот.

Холанѓаните и Еквадорците победија во првото коло и кој ќе слави денеска, ќе биде на прагот на нокаут-фазата.

Енер Валенсија со два гола и Коди Гакпо и Дејви Класен со по еден донесоа победи, па ако верувате во репризи, имате можност пак да се обложите дека истите играчи ќе бидат стрелци.

И тука може да се одигра кога ќе падне првиот гол, кој ќе го изведе првиот и последниот корнер на мечот, кој ќе тргне прв од центар и уште мал милион интересни игри што можат да се играат и Сингл и на тикет во Sport Life.

Последниот Специјален сингл е за дербито на денот меѓу Англија и САД од 20 часот.

Иако во првото коло не даде гол во победата на Англија од 6:2 против Иран, Хари Кејн е главен фаворит за прв стрелец на овој дуел.

За напаѓачот на Тотенхем, квотата прв да ја затресе мрежата на дербито е 4.00. Можете да одиграте дека ќе биде стрелец во кој било интервал на мечот за коефициент 2.00, а има и комбинација тој да даде гол и Англија да победи со квота 2.75.

Ако ви е симпатична репрезентацијата на САД, можеби вистински избор е да одиграте дека Веа, Пулишиќ или Фереира први ќе погодат на мечот од 20 часот, а сите тројца за играта прв стрелец имаат квота 10.

Досега на Мундијалот нема ниту еден гол од слободен удар, што е раритет, па ако верувате дека серијата ќе заврши и дека првиот гол ќе биде постигнат на тој начин, можете да си ги помножите парите со коефициент 15.

 

- Оглас -

Најнови вести