Запамтете го неговото име, Кореец даде спектакуларен гол на азиското У-20 првенство (Видео)

Канг Сеонг-Јин е веројатно нова млада ѕвезда на јужнокорејскиот фудбал. Ова момче на пррвенството на Азија за играчи до 20 години, на мечот против Јордан постигна преубав гол, па веднаш доби прекар „Корејски Меси“.

Мечевите од првенството се играат од 11 и 15 часот, и ги има во понудата на Sport Life, па обложувачите кои сакаат денски натпревари, сигурно не ја испуштаат шансата да ги вметнат младите Азијци на своите тикети.

Погледнете ја мајсторијата на Канг:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести