Затоа е Специјален, сите околу Мурињо скокаат од радост, а тој е мртов ладен и ги смирува (Фото)

Голот на Ѕаниоло со кој Рома води по првото полувреме против Феенорд со 1-0 во финалето на Конференциската лига, предизвика еуфорија кај навивачите, играчите, резервните и членови на стручниот штаб на римскиот клуб.

Но, главниот тренер, Жозе Мурињо, остана смирен, знае дека ништо не е готово, па гестикулираше да не се слави толку многу минималното водство. Неговата реакција е хит. Сите околу него скокаат, а тој бара смиреност.

- Оглас -

Најнови вести