Затоа Sport Life се најдобри: Со 20-че успеа да добие 2,5 милиони денари, а само Бонусот му донесе 1,1 милиони денари!

Тикет како што сите обложувачи се надеваат дека ќе успеат да погодат барем еднаш во животот му се посреќи на играч во Sport Life, кој во саботата уплатил во скопската населба Влае. Неверојатниот тикет е со уплата од минимални 20 денари, но ја има добивка од ДВА И ПОЛ МИЛИОНИ ДЕНАРИ.

На тикетот има 27 фудбалски натпревари, од кои дури 24 се одиграни на конечен тип, а три среди се погодени на други игри. Погодениот коефициент на тикетот е неверојатен и изнесува 70.039! Со овој погоден коефцииент на 20 вложени денари, добивката ќе била 1,4 милиони денари, но обложувачот ќе биде побогат за 2,5 милиони денари благодарение на Фибоначи Бонусот во Sport Life.

Со акциската игра што ја има само во Sport Life, само уште еднаш се потврдува која е најдобрата обложувалница во Македонја и каде вашиот тикет вреди најмногу. Едноставно, само од Фибоначи Бонусот добивката е зголемена за 1,1 милиони денари!

Тикетот е уплатен утрото, а возбудувањата на тикетот започнале во попладневните часови, а во раните утрински часови во неделата се знаело дека тикетот е добитен. Од многу различни првенства има погодени фиксови, а некои биле и со вистинска драма.

КОГА САКА-САКА, НА ДВА МЕЧА ПАЃАА ГОЛОВИ ВО 96-ТАТА МИНУТА ЗА ПОБЕДА

Флоридсдорфер – Дорнбирн (Австрија 2 лига, 1:0 со гол во 85 минута), Австрија Лустенау – Ворватс (Австрија 2, 3:1), Славија Мозир – Динамо Минск (Белорусија, 1:2), Спорт Ресифе – Сампаио (Бразил, 1:0 со гол во 89 минута), Кустосија – Дугополје (Хрватска 2 лига, 4:2), Магаљанеш – Барнечеа (Чиле 2 лига, 4:0), Ханачка – Ухернски Брод (Чешка 3 лига, 3:0), Фридек – Сигма Оломуц Б (Чешка 3 лига, 0:3), Кидерминстер – Сауторп (Англија Национална лига, 6:0), Спенимур – Леамингстон (Англија национална лига, 1:0), Филде – Херефорд (Англија национална лига, 2:1 со гол во 96 минута), Гејтшад – Честер (Англија национална лига, 4:3).

Освен во Англија, на победа со гол во 90+6 минута се радуваше и Пењарол против Ливерпул во Уругвај со 2:1.

ГОЛМАНОТ ДАДЕ ГОЛ ОД 80 МЕТРИ И ДОНЕСЕ ТРИУМФ

Освен од ниските лиги, погодени се и мечеви од атрактивните првенства. Во Бундеслигата, Баерн Минхен се намачи, но победи против Аугсбург. Волфсбург – Арминија Билефелд (4:0) и Гројтер Фирт – Борусија М. (0:2).

Можеби најневеројатен е мечот во Италија меѓу Модена и Имолезе. Домаќините победија со 2:1, а победничкиот гол го постигнаа во 91-вата минута, и тоа на неверојатен начин. Голманот на домаќините ја шутна топката речиси од својот шеснаесетник и за чудо успеа да даде гол.

Пескара со 2:1 го победи Гросото, а Селтик со 7:0 славеше над Сент Џонстон. Кордоба со 2:0 го победи Вилановесе во третата шпанска лига. Хеврфордвест со 6:1 победи на гости кај ЦЕФН Друидс во Велс, а Лас Палмас минимално со 1:0 славеше против Аморебиета.

Со два меча од регионалната лига во Германија се компетираат погодените фиксови: Швинфурт – Пипинсрид 3:0, Бајрех – Шалдинг 6:0.

ЧУДО И ВО АНГЛИЈА, ГОЛ ЗА ПОБЕДА ВО 98 МИНУТА!

Во англиските ниски лиги, Врексам со 3:2 го победи Истил, а домаќините погодокот за триумф го постигнаа во 90+8 минута. Стокпорт со 5:0 го победи Саутенд а домаќините три гола постигнаа во вториот дел. Солихул со 2:0 (1:0 полувреме) победи на гости кај Барнет, а комбинацијата било победа на гостите и барем по еден гол да има во двете полувремиња.

Едноставно, ова е чудо од тикет кој донесе 2,5 милиони денари од кои речиси половина пари се благодарение на ФИБОНАЧИ бонусот што го нуди само Sport Life.