Заврши регуларниот дел во НБА – Освоија 4 од последните шест титули, сега ќе бидат предигра за плејофот

Лос Анџелес лејкерс и Голден стејт вориорс ќе мора да го играат таканаречениот плејин турнир за да обезбедат место во доигрувањето за титулата.

Слични вести...