Зголемени коефициенти на мечеви од четири различни спорта, Бугарија е „сигурица“ дека ќе загуби

Фудбал, кошарка, ракомет и хокеј се спортовите кои може да ги најдете во денешниот Супер тип во Sport Life. Возбудувањата ќе започнат со дуелите на кои Малезија и Кувајт да победат против Киргистан и Индија, има идентични коефициенти од 1.77.

Потоа доминираат средбите од квалификациите за ЕП 2024 и интересно е дека се очекуваат три „двојки“ на мечевите меѓу Грузија – Шкотска, Азербејџан – Шведска и Бугарија – Унгарија.

Од кошаркарската Евролига има три дуела кои се очекува да бидат неизвесни, а два меча има од полноќната програма на НБА. По полноќ се играат и два хокеј дуела во НХЛ за комплетирање на оваа разновидна понуда.

- Оглас -

Најнови вести