Зголемени квоти на 11 фудбалски натпревари, но и за победа на Новак Ѓоковиќ (Фото)

Нови 16 натпревари поделени во три различни спорта се дел од понудата со зголемени квоти на Sport Life, Супер типот. Најголемо внимание секако дека привлекуваат полуфиналните натпревари од завршниот АТП Мастерс во Торино, каде најпрво ќе играат Синер и Медведев, а потоа и натпреварот на денот помеѓу Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкарас.

Три од натпреварите се од хокејот, додека останатите 11 меча се фудбалски, од кои пет се од репрезентативните настапи, додека останатите се од Англија, Полска, Шпанија и Бразил.

Во Супер типот на Sport Life може да најдете зголемени квоти на вкупно 60 игри.

- Оглас -

Најнови вести