Жални сцени од Турција: Зарем до тој степен дојде работата? (Видео)

Ризеспорт без многу мака со 3:0 славеше против Ескишехир во дуел од Купот на Турција, а по завршување на дуелот, беше забележана невидена ситуација. Играчот на Ескишехир одби да го смени дресот со противникот, и тоа поради еден голем проблем.

Фудбалерот му објасни на колегата од спротивната страна дека мора да го чува дресот затоа што не смее да си дозволи да остане без дресот поради тешката финансиска ситуација во клубот. Голем број клубови западнаа во тешка финансиска криза која се случи поради пандемијата со корона-вирусот.

Eskişehirspor player cannot change his uniform with the opponent due to financial problems 😞😞
by in soccer

 

- Оглас -

Најнови вести