Жената на судијата кој судеше финале на СП во 2018, обожува да провоцира (Фото)

Аргентинскиот судија Нестор Питана важи за еден од најдобрите на светот, ФИФА пред три години му даде огромна чест да суди на финалето на Светското првенство во Русија, а овој арбитар често се спомнува во медиумите и поради неговата сопруга со која е во брак од 2015 година.

Ромина Ортега важи за „секс бомба“ која обожува да провоцира и да се фотографира полугола. Пред почетокот на финалето на Мундијалот, таа сподели фотографии кои се чиста еротика, дури и на прагот на порнографија. Инаку, Ромина му е втора сопруга на Питана, и со неа има две деца.

Како и нејзината сонародничка Ванда Икарди која има пет деца, и Ромина сака да се слика како од мајка родена или со што помалку облека на неа.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести