Жестока предигра на финалето: Летаа столови од навивачите на двата тима (Видео)

Ајнтрахт Франкфурт и Глазгов ренџерс играат во финалето на Лигата на Европа, а илјадници навивачи се во Севилја да ги бодрат своите миленици.

Непосредно пред финалето, навивачите на двата тима се степаа во шпанскиот град, а глетката воопшто не беше убава.

- Оглас -

Најнови вести