Жилав е Брајтон, се врати по бодче од два гола негатива

Шејн Дафи и Глен Мареј се јунаците на Брајтон, екипа која успеа за нешто помалку од половина час да се врати од два гола негатива и да освои бод на гостувањето кај Саутемптон.

Популарните „светци“ поведоа со проектилот на Хојберг во 35. минута, а кога и Ингс погоди од пенал во 65. минута се чинеше дека бодовите ќе останат дома. Но, Брајтон е жилав тим, го потврди тоа неколкупати во минатите сезони и со головите на Дафи и на Мареј од пенал освои еден бод во ремито 2:2.

И што е интересно сега двете екипи се единствени во Премиерлигата со по 5 бодови по пет кола.

- Оглас -

Најнови вести